Górne zdjęcie

Nawadnianie ogrodu

Upalne lata i kolejne susze przekonują wielu posiadaczy ogrodów do montażu systemu nawadniania ogrodu. Do wyboru są różne instalacje. Dlatego klienci często zastanawiają się, który system nawadniania ogrodu powinni wybrać.

I tu pojawiamy się my! Służymy fachową wiedzą. Mamy doświadczenie w montażu dowolnego systemu nawodnienia całego ogrodu, nie tylko trawnika lub wybranych roślin czy krzaków.

System nawadniania ogrodu

Oferujemy fachowy montaż systemów automatycznego nawadniania. Nawadnianie wykonujemy często podczas zakładania nowych ogrodów, ale też w trakcie modernizacji już istniejących zieleńców.

Systemy nawadniania ogrodów oferowane przez naszą firmę:

PODZIEMNE ZRASZACZE

wysuwają się ponad powierzchnię gruntu po uruchomieniu systemu i wzroście ciśnienia w rurach z wodą,

NADZIEMNE ZRASZACZE

w tym przypadku zraszacze są na stałe zamontowane ponad powierzchnią ziemi,

LINIE KROPLUJĄCE

są to rury z polietylenu z niewielkimi otworami, przez które wydobywa się woda. Węże układane są na ziemi w sąsiedztwie roślin, które wymagają regularnego podlewania. Rury nie są jednak widoczne, ponieważ będą przykryte ściółką – na przykład korą.

System podlewania ogrodu

Automatyczny system nawadniania ogrodu jest bezobsługowy. Po montażu i odpowiednim zaprogramowaniu sterownika właściciel ogrodu nie musi pamiętać o jego włączeniu i wyłączeniu.

System może uruchamiać się na przykład wieczorem albo w nocy, gdy jest chłodniej i woda nie paruje tak szybko jak w upalne dni. Wówczas podlewanie ogrodu jest najbardziej efektywne.

W dodatku można wybrać taki system podlewania roślin, który dostarcza wodę bezpośrednio do korzeni i nie moczy liści oraz kwiatów, czego nie tolerują niektóre rośliny.

Jest jeszcze jedna zaleta systemu nawadniającego. To oszczędności. Korzystając ze zraszaczy lub linii kroplujących można znacząco zmniejszyć zużycie wody.

Systemy nawadniania trawnika

Nasza firma oferuje kompleksowe usługi, dotyczące zakładania i pielęgnacji trawników. A ponieważ piękna murawa nie może istnieć bez wody, zajmujemy się również montażem systemów nawadniania trawnika.

Zalecamy montaż systemu podlewania jeszcze przed wykonaniem trawnika. Szczególnie polecamy zraszacze podziemne, które będą wysuwać się ponad grunt tylko podczas podlewania. W pozostałych porach będą schowane, co znacząco ułatwi korzystanie z trawnika i koszenie trawy.

Zapraszamy do współpracy

Przejdź do kontaktu

Zainteresowany naszą pracą

Przejdź do oferty