Górne zdjęcie

Zakładanie trawników

Zakładanie trawnika powinno być przemyślane. Nie wystarczy posiać trawy, podlać i czekać aż urośnie. To za mało, aby cieszyć się pięknym zielonym dywanem w ogrodzie.

Jeżeli nie wiesz, jak założyć trawnik lub nie masz na to czasu albo nie posiadasz odpowiednich narzędzi, skontaktuj się z naszą firmą Grabowski Ogrody. Zajmujemy się kompleksowym zakładaniem ogrodów – od projektu do pełnego wykonania. W naszej ofercie mamy też oczywiście zakładanie samych trawników lub tworzenie ogrodów, których częścią są piękne trawniki.

Zakładanie trawnika z siewu

W naszej ofercie są m.in. trawniki z siewu, które są bardzo popularne wśród klientów. Wykonując tego typu trawnik dbamy o prawidłowy przebieg wszystkich etapów prac.

Prace nad trawnikiem zaczynamy od przygotowania terenu. Usuwamy kamienie, gruz lub śmieci pobudowlane. Jeżeli na działce, na której ma powstać trawnik, rośnie stara trawa lub chwasty, to je również usuwamy.

W razie potrzeby nawozimy ziemię – odpowiednią pod trawnik – oraz wyrównujemy teren. I dopiero wówczas zabieramy się do posiania trawy. Wybieramy gatunek, który będzie dobrze wyglądał i pięknie rósł na działce klienta, a także będzie dostosowany do jego potrzeb. Inną trawę zasiejemy na przydomowym boisku do gry w piłkę nożną, a inną na trawniku, który ma służyć do odpoczynku dla całej rodziny.

Nowo założony trawnik wymaga częstego podlewania. Kiełkujące nasiona powinny być zroszone wodą przynajmniej raz dziennie, a podczas upałów – dwa razy dziennie. Komu zależy na pięknym trawniku, powinien jeszcze przed jego założeniem pomyśleć o montażu systemu nawadniania ogrodu. Tym również się zajmujemy!

Szybkie zakładanie trawnika z rolki

Coraz bardziej popularną usługą w naszej ofercie jest zakładanie trawnika z rolki. Podłoże pod taki trawnik musi być przygotowane równie dokładnie co pod trawnik z siewu.

Ogromną zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, że od razu po rozwinięciu rolki z trawą, można cieszyć się z pięknego trawnika. Również w tym przypadku trzeba pamiętać o częstym podlewaniu trawnika. Jest to szczególnie istotne po rozwinięciu rolek, ale też później. Podczas przedłużającej się suszy trawa bardzo szybko wysycha, a zielone źdźbła zamieniają się siano.

Zapraszamy do współpracy

Przejdź do kontaktu

Zainteresowany naszą pracą

Przejdź do oferty